دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 26 خرداد 93 | بازدید: 5468 مرتبه | دیدگاه:

انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ارومیه

بر اساس گزار شها و پیش بینی‌های سازمان بهداشت جهانی تا سال 2020 میلادی سرطان به اولین عامل مرگ و میر در جهان تبدیل خواهد شد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد هزینه درمان بیماری سرطان، به‌خصوص شیمی درمانی و پرتو درمانی بسیار بالاست و امروز نه تنها طبقات محروم بلکه طبقه متوسط جامعه نیز قادر به تأمین هزینه‌های درمان بیمارانشان نمی‌باشند.
 
انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان اورمیه، امید، سازمانی است مردم نهاد و غیر دولتی که با توجه به احساس نیاز موسسین داوطلب خود برای مقابله با این بیماری شکل گرفته و در بیست و دومین سال فعالیت، با بهره مندی از کمک‌های مردمی، موفق به ارائه خدمات شایسته‌ای در حوزه‌های درمان، مددکاری و پیش‌گیری از سرطان شده است. مرکز پژوهشی و درمانی امید، یکی از دستاوردهای اعضا و حامیان این انجمن است که اولین فاز آن از سال 1375 تا کنون موفق به ارائه خدمات درمانی با تعرفه‌های خیریه و کیفیت مطلوب به تعداد زیادی از هموطنان و مراجعه‌ کنندگان از کشورهای همسایه همچون عراق، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان شده است.
 
 
بخشی از فعالیت های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان اورمیه، امید
 • احداث فاز اول مرکز پژوهشی و درمانی امید با زیر بنای 2570 متر مربع شامل: کلینیک تخصصی سرطان، بخش رادیوتراپی مجهز به دو دستگاه شتاب دهنده خطی، رادیوتراپی داخل حفره ای، کبالت، سیمیولاتور، سی تی سیمیولاتور، بخش 40 تخت خوابه شیمی درمانی، بخش تخصصی فیزیک، ماموگرافی، کلینیک دندانپزشکی و کلینیک چشم پزشکی. این
  مرکز با بهره مندی از پرسنل مجرب و متخصص درمانی به عنوان تنها مرکز تخصصی رادیوتراپی در استان مورد توجه بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان و خانواده های ایشان در منطقه غرب و شمال غرب کشور است.
 • ویزیت 79146 نفر، شیمی درمانی 87444 نفر و پرتو درمانی 14056 نفر ماحصل فعالیت این مرکز تا پایان سال 1390 بوده است.
 • بهره برداری از ساختمان اداری و علمی فرهنگی امید با زیربنای 1836 متر مربع مجهز به مرکز همایشهای علمی و فرهنگی امید با سالن اجتماعاتی به ظرفیت 300 نفر، سالن کنفرانس با گنجایش 100 نفر و پارکینگ مناسب برای 100 خودرو، که به جهت برگزاری همایشها و کارگاه‌های علمی و آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • همکاری همه جانبه با پژوهشگران و محققان علاقه مند به موضوع سرطان.
 • ارائه خدمات مددکاری که به حمایت 2/ 5 میلیارد ریالی از بیماران نیازمند مبتلا به سرطان، مشارکت در تأمین هزینه های دارویی و درمانی بیماران، ایجاد واحد مشاوره رایگان روانشناسی، توزیع خواروبار و اجناس ضروری بین مددجویان، و برگزاری جشنهای مختلف با حضور کودکان مبتلا به سرطان انجامیده است. کلیه کودکان مبتلا به سرطان مراجعه کننده به مددکاری انجمن امید بر اساس تفاهم نامه موجود بین انجمن و موسسه خیریه محک تحت پوشش و حمایتهای دارویی، درمانی و ... قرار می گیرند.
 • برگزاری 19 ساله جشنهای گلریزان با هدف جذب کم کهای مردمی و توسعه و ترویج فرهنگ نیکوکاری در کنار آشناسازی مدعوین با بیماری سرطان.
 • چاپ و انتشار نشریات و بروشورهای مختلف به جهت توزیع در بین اقشار مختلف جامعه و ارتقای سطح آگاهی عمومی در خصوص سرطان.
 
برنامه های پیش روی انجمن که نیازمند یاری هموطنان نیکوکار است:
 • اتمام پروژه ساخت بیمارستان 100 تخت خوابی امید (فاز 2 مرکز پژوهشی و درمانی امید) که با زیربنایی بالغ بر ده هزار متر مربع کلیه نیازهای تخصصی بیماران مبتلا به سرطان منطقه در آن پیگیری خواهد شد.
 • اتمام پروژه ساخت اقامتگاه امید که با هدف اسکان رایگان بیماران مراجعه کننده از نقاط دور افتاده به مرکز پژوهشی و درمانی امید در حال احداث است. این اقامتگاه در زمینی به مساحت 2947 متر مربع دارای 32 سوییت مجهز به امکانات مناسب اقامتی از جمله سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و خدمات تخصصی مراقبتی خواهد بود.این پروژه با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی بالغ بر هشت میلیارد و هشتصد میلیون ریال کسری اعتبار برای اتمام دارد.
 • ساخت اولین پژوهشکده سرطان استان با هدف فراهم سازی امکانات پیشگیری و تشخیص به هنگام انواع سرطا نهای شایع.
 
چگونه می‌توانیم بیماران مبتلا به سرطان را یاری رسانیم:
 • واریز وجوه اهدایی به شماره حساب های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان امید.
 • تقبل بخشی از هزینه های احداث بیمارستان امید، تهیه تجهیزات و تأمین هزینه های یک یا چند بیمار نیازمند مبتلا به سرطان.
 • در اختیار گذاردن خدمات و مهارتها به صورت داوطلبانه در گروهها و بخشهای مختلف انجمن.
 • وقف و اهدای اموال و یا تحویل موقت بخشی از دارایی خود و خانواده به انجمن.
 • اهدای اجناس و اقلام غیرنقدی برای استفاده مبتلایان نیازمند و یا فروش در فروشگاه امید که عواید آن صرف امر درمان بیماران نیازمند می‌شود.
 •  تهیه تاج گل های ویژه انجمن به نفع بیماران مبتلا به سرطان که قابلیت استفاده در مراسم مختلف از جمله مجالس ترحیم، همای شها و ... را دارند.
 • مشارکت در طرح جم عآوری پسماندهای قابل بازیافت با جمع آوری، تفکیک و تحویل این پسماندها به مح لهای اعلام شده توسط انجمن.
 • اطلاع رسانی از اهداف و اقدامات موسسه در جمع دوستان و اقوام نیکوکار داخل و خارج از کشور.
 
شماره حسابهای ریالی:
1111 بانک تجارت، 1314 بانک ملی، 0105699601003 بانک ملی (سیبا)، 1001 بانک سپه،

شماره حسا بهای ارزی:
149902/4 بانک سپه (یورو) و 1499026 بانک سپه (دلار) به نام انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان اورمیه، امید
 
آدرس:
اورمیه، بلوار فرهنگیان، جنب خیابان امید، مرکز پژوهشی و درمانی امید
 
تلفن:
روابط عمومی : 0441 - 3850004
جذب کمکهای مردمی : 3864555
واحدهای درمانی : 3847373
وب سایت : www.omidcharity.org
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">
 
 
انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ارومیه

مجله دانستنیهای سرطان