دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 3 آبان 93 | بازدید: 4113 مرتبه | دیدگاه:

گل قرن دوباره کاشته شد

به گزارش نشریه دانستنی های سرطان پیراهن ”حمید استیلی“ بازیکن و مربی سابق تیم ملی کشور عزیزمان درجام جهانی 1998 فرانسه و همچنین تیم فوتبال پرسپولیس، در شامگاه هفتم خرداد ماه سال جاری در سالن ایوان شمس تهران به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به نفع بیماران مبتلا به سرطان به فروش رسید.
مراسم حراج پیراهن حمید استیلی به گونه ای پیش رفت که سایر میهمانان فارغ از خرید پیراهن، به نفع بیماران مبتلا به سرطان مبالغی را پرداخت کردند.
حمیدرضا سیاسی رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، با پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان به صورت شخصی و شرکت بهنام پیشرو کیش حامی مالی باشگاه پرسپولیس با اهدا مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای درمان 11 بیمار مبتلا به سرطان بیشترین مبلغ گلریزان را به خود اختصاص دادند.


حمید استیلی در ابتدای این مراسم گفت: در بازی با آمریکا دو پیراهن داشتم که یکی از آ نها را قبلاً برای امور خیریه فروختم و در مراسم امشب دومین پیراهن را به حراج گذاشتم.
وی با بیان اینکه این پیراهن بهانه ای است برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان، اظهار داشت: می خواهم با این کار به این افراد بگویم که سرطان، پایان زندگی نیست.
استیلی در ادامه گفت: اگرچه خاطره گل زدن به آمریکا همواره شیرین است اما امیدوارم گل واقعی را امشب با این کار خیر به ثمر برسانم.


حسین کلانی به عنوان یکی از مدعوین گفت: امیدوارم مردم بیشتر در شادیهای یکدیگر مشارکت کنند و در مقابل، دولتها بیش از آنکه از مردم بخواهند به یکدیگر کمک کنند، خودشان فعالتر شوند.
ملکه رنجبر بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران از دیگر میهمانان حاضر در این مراسم بود که با وجود بیماری خود را به تالار ایوان شمس رسانده بود. وی در سخنانی کوتاه اظهار داشت: من سابقه 100 سال تئاتر ایران را به موزه اهداء کرده ام و فکر م ک نم که این اقدام درستی نبوده است و باید به مانند استیلی، این گنجینه را به حراج می گذاشتم. رنجبر در ادامه از برخی از دوستان خود گله کرد و اظهار داشت: نیکی به مردم مهم ترین وظیفه ما است و باید تا می توانیم به یکدیگر خوبی کنیم.


امین تارخ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون دیگر میهمان این مراسم بود که به سخنان حمید استیلی که گفته بود “امیدوارم امشب با این اقدام خود گل واقعی را بزنم” واکنش نشان داد. تارخ در سخنانی کوتاه اظهار داشت: وی با این اقدام خود گل را زده است و امشب وظیفه ما است که این گل را به گلستان تبدیل کنیم.


در این مراسم ،چهره هایی همچون مصطفی هاشمی طبا وزیر اسبق صنایع، رییس پیشین کمیته ملی المپیک و سازمان اسبق تربیت بدنی در دولتهای مختلف، حسن بیادی عضو شورای اسلامی دوم شهر تهران، حسین کلانی و ابراهیم آشتیانی از پیشکسوتان فوتبال، لاله اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون، بهروز رهبری فر و علی انصاریان بازیکنان سابق تیم فوتبال پرسپولیس و محمد نوری بازیکن فصل گذشته سرخپوشان پایتخت حضور داشتند.
حمید استیلی در پایان مراسم یادآور شد که برخی از دوستان تا پیش از برگزاری مراسم نگران بودند که این پیراهن با قیمت ناچیزی به فروش برسد که خوشبختانه مردم خیر ما نشان دادند دل بزرگی دارند و من خوشحالم که اعلام کنم امشب مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به بیماران مبتلا به سرطان در این مراسم جمع شده است. در اواسط مراسم، برخی از چهره های نام آشنای فوتبال همچون امیر عابدینی از طریق تماس تلفنی و گفت وگو با مجری مراسم، در گلریزان شرکت کردند.


لازم به ذکر است تمامی مبلغی که در این حراج با فروش این پیراهن به دست آمد صرف ارتقای کیفیت زندگی بیماران و بهبودیافتگان رهایی یافته ازسرطان می گردد.

 

نوید امیری

گل قرن دوباره کاشته شد

مجله دانستنیهای سرطان