دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 20 خرداد 93 | بازدید: 3759 مرتبه | دیدگاه:

اولین کنگره ملی برنامه جامع کنترل سرطان

به گزارش سرویس خبری دو فصلنامه دانستنیهای سرطان، نخستین "کنگره ملی برنامه جامع کنترل سرطان" از 15 تا 17 بهمن ماه سال جاری در محل سالن بین المللی همایشهای صدا و سیما برگزار می شود.

طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت، بروز سرطان در کشورهای در حال توسعه در حال افزایش است که کشور ما ایران نیز در زمرۀ این کشورها قرار دارد. در ایران، ما هر ساله شاهد همایشهای زیادی در عرصه سرطان هستیم. در روزهای 15 تا 17 بهمن نیز در هفته سرطان همایشی با حضور کلیه متولیان و اندیشمندان و تلاشگران عرصه کنترل سرطان، با هدف و نگاهی نو برگزار می-شود.

گفتنی است در این همایش، حضور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در کنار شورای بیماری های خاص سازمان صدا و سیما به عنوان برگزارکنندگان اصلی از اتفاقاتی است که برای اولین رخ می دهد. از دیگر اتفاقات ویژۀ این رویداد بزرگ می توان به حضور سازمان های مردم نهاد مرتبط با سرطان در کنگره و برگزاری نشست شبکه سازمان های مردم نهاد به عنوان شبکه ایرانی سرطان، برگزاری همایش با حضور بهبود یافته های سرطان همزمان با روز جهانی سرطان، و برگزاری آیین نکوداشت چهره های برگزیده برای یک عمر تلاش در جهت کنترل سرطان اشاره کرد.  

امید است که این کنگره بزرگ شروع فصلی نو برای هم اندیشی و تعامل هر چه بیشتر اندیشمندان و تلاشگران عرصه مبارزه با سرطان باشد.
(محمد نوید امیری)
اولین کنگره ملی برنامه جامع کنترل سرطان

مجله دانستنیهای سرطان