دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 28 خرداد 98 | بازدید: 333 مرتبه | دیدگاه:

رابطه مصرف زياد قرص‌هاي ويتامين با سرطان!

بسياري از مردم در پاييز شروع به مصرف بي‌رويه و افراطي قرص‌هاي ويتامين با هدف تقويت سيستم ايمني بدن خود مي‌كنند كه اقدامي نامناسب است.


به گزارش راشين تايمز، يك مطالعه جديد توسط محققان دانشگاه كلرادوي آمريكا نشان مي‌دهد كه اين روش پيشگيري از بيماران، خود عامل بروز بيماري‌هاي خطرناك است.
اين محققان معتقدند كه مصرف بي‌رويه مكمل‌هاي ويتاميني خطر ابتلا به سرطان و بيماري‌هاي قلبي – عروقي را افزايش مي‌دهد.


به گفته اين متخصصان، شكي نيست كه مكمل‌هاي ويتاميني ممكن است فوايدي براي سلامتي انسان داشته باشند اما مصرف بيش از مقدار توصيه شده روزانه مي‌تواند اثر معكوس بر اورگانيسم بدن داشته باشد.
در اين تحقيق كه بيش از 10 سال به طول انجاميده، محققان با آزمايش روي 1000 داوطلب دريافتند كه مصرف ويتامين‌ها مي‌تواند يك فرد را براي هميشه از سلامتي محروم كنند و به طور خاص، محققان متوجه شده‌اند كه افزايش سطح بالايي از بتاكاروتن در بدن، خطر ابتلا به سرطان ريه و بيماري‌هاي قلبي عروقي را بر اين گروه تا 20 درصد افزايش مي‌دهد. همچنين اسيد فوليك باعث كاهش پوليپ در روده بزرگ مي‌شود و شخص را در برابر سرطان مستعد مي‌كند.


دانشمندان امريكايي به افراد توصيه مي‌كنند تا به جاي مصرف مكمل‌هاي ويتاميني به مصرف روزانه ميوه و سبزيجات تازه روي بياورند.
به گزارش ايسنا، به عقيده آنها بررسي رفتار غذايي مردم از 20 سال پيش تاكنون نشان مي‌دهد شمار مبتلايان به سرطان با مصرف قرص‌هاي ويتاميني رابطه مستقيم دارد زيرا هر چه به گذشته بازمي‌گرديم، آمار مبتلايان به سرطان به ندرت ديده مي‌شود و در مقابل شركت‌هاي تجاري كمتري مردم را تشويق به مصرف قرص‌هاي ويتامين مي‌كردند.

 

---------------------------
دانستنیهای سرطان - سال بیستم، شماره 36 و 37
بهار و تابستان 1398
Understanding Cancer -  Vol 20 - No. 36,37 - 2019

رابطه مصرف زياد قرص‌هاي ويتامين با سرطان!
برچسب ها:

مجله دانستنیهای سرطان