دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 12 بهمن 95 | بازدید: 1599 مرتبه | دیدگاه:

رابطه مصرف زياد قرص های ويتامين با سرطان!

بسياري از مردم در پاييز شروع به مصرف بي رويه و افراطي قرصهاي ويتامين با هدف تقويت سيستم ايمني بدن خود مي كنند كه اقدامي نامناسب است.
به گزارش راشين تايمز، يك مطالعه جديد توسط محققان دانشگاه كلرادوي آمريكا نشان مي دهد كه اين روش پيشگيري از بيماری، خود عامل بروز بيماريهاي خطرناك است. اين محققان معتقدند كه مصرف بي رويه مكملهاي ويتاميني خطر ابتلا به سرطان و بيمار يهاي قلبي – عروقي را افزايش مي دهد.
به گفته اين متخصصان، شكي نيست كه مكملهاي ويتاميني ممكن است فوايدي براي سلامتي انسان داشته باشند اما مصرف بيش از مقدار توصيه شده روزانه مي تواند اثر معكوس بر ارگانيسم بدن داشته باشد. در اين تحقيق كه بيش از 10 سال به طول انجاميده، محققان با آزمايش روي 1000 داوطلب دريافتند كه مصرف ويتامينها مي تواند يك فرد را براي هميشه از سلامتي محروم كنند و به طور خاص، محققان متوجه شده اند كه افزايش سطح بالايي از بتاكاروتن در بدن، خطر ابتلا به سرطان ريه و بيماريهاي قلبي عروقي را در اين گروه تا 20 درصد افزايش مي دهد. همچنين اسيد فوليك باعث كاهش پوليپ در روده بزرگ مي شود و شخص را در برابر سرطان مستعد مي كند. دانشمندان آمريكايي به افراد توصيه مي كنند تا به جاي مصرف مكملهاي ويتاميني به مصرف روزانه ميوه و سبزيجات تازه روي بياورند.


به گزارش ايسنا، به عقيده آنها بررسي رفتار غذايي مردم از 20 سال پيش تاكنون نشان مي دهد شمار مبتلايان به سرطان با مصرف قرصهاي ويتاميني رابطه مستقيم دارد زيرا هر چه به گذشته باز مي گرديم، آمار مبتلايان به سرطان به ندرت ديده مي شود و در مقابل شركتهاي تجاري كمتري مردم را تشويق به مصرف قرصهاي ويتامين مي كردند.

 

رابطه مصرف زياد قرص های ويتامين با سرطان!

مجله دانستنیهای سرطان