دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 31 خرداد 94 | بازدید: 6534 مرتبه | دیدگاه:

سنا رفت و ماند...

«سنا» نام کودکی بود که سرطان، چراغ زندگی اش را خیلی زود خاموش کرد. «سنا» در یک روز پاییزی از دنیا رفت اما موسسه خیریه «سنا» در یک روز بهاری متولد شد
تا آن چراغ خاموش شده در قلب صدها کودک دیگر روشن شود. موسسه خیریه «سنا» هفت سال پیش تصمیم گرفت عشق به زندگی «سنا»ی کوچک را در دل کودکان مبتلا به سرطان زنده نگه دارد. اکنون 300 کودک و 50 زن مبتلا به سرطان تحت پوشش «سنا » هستند.

در ادامه واحدهای مختلف این مؤسسه معرفی می شوند:


واحد مددکاری
شاید عمده ترین بخش موسسه «سنا» بخش مددکاری آن باشد که با شناسایی کودکان و زنان بی سرپرست مبتلا به سرطان و تشکیل پرونده درمانی برای آن ها نسبت به پرداخت هزینه های درمانی (تشخیص، بستری، دارو درمانی، جراحی و شیمی درمانی) و هزینه های غیردرمانی (ایاب و ذهاب، تغذیه، اسکان برای درمان و کمک هزینه تحصیلی) انجام وظیفه می کند. این واحد برای تقویت روحیه کودکان بیمار و شاد کردن آ نها، جشنها و مراسم متنوعی را به مناسبتهای مختلف اجرا می کند و به خانواده هایی که در اثر درمان فرزند بیمارشان از روال طبیعی زندگی بازمانده اند نیز کمک می کند.


واحد نیروی انسانی
نیروی موظف و داوطلبی که در «سنا» مشغول خدمت است، از تمام توانایی هایش برای پیشبرد اهداف موسسه بهره می برد. کارکنان «سنا» بدون هیچ گونه چشمداشت و دستمزدی با این خیریه همکاری می کنند.


واحد اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری
«سنا » پیشگیری را بهترین برخورد با سرطان می داند. به همین دلیل، واحد اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری «سنا » برای ارتقای کیفیت زندگی و انتقال دانش سلامت به افراد جامعه و افزایش آگاهی عمومی درباره سرطان و عوامل خطرساز آن، دست به اقدام های مؤثری زده است؛ برگزاری سمینارهای آموزشی، تهیه و توزیع کتاب و بروشور، استفاده از ابزارهای آموزشی متنوع برای پیشگیری از سرطان و.
از دیگر فعالیت های این واحد می توان به برگزاری همایش بزرگداشت روز جهانی سرطان (4 فوریه) برای اصلاح باورهای نادرست و اصلاح نگرش اجتماعی و فرهنگی به سرطان در مناطق محروم کشور اشاره کرد؛ تلاشی برای تاکید مجدد بر این مفهوم که: «سرطان پایان زندگی نیست. »


از آنجا که «سنا » موسسه ای غیرانتفاعی و نیازمند به منابع مالی برای پیشبرد اهداف خود است، برای کسب درآمد و تامین هزینه هایش، دست به خلاقیت های گوناگونی با مشارکت های مردمی زده است؛ مواردی اعم از برگزاری بازارچه های خیریه، برپایی کنسرت های متعدد و فروش بلیت به نفع بیماران مبتلا به سرطان، راه اندازی نمایشگاه های مختلف (گالری نقاشی، عکس، سفال، کتاب، گل و صنایع دستی) و.


واحد روابط عمومی
از آنجا که کنترل سرطان در جامعه اهمیت بسزایی دارد و «سنا » همه فعالیت های سازمانی را گام مؤثری در این مسیر می داند، بر تعامل و همکاری با سازمان ها و نهادهای مسوول برای پیشبرد برنامه هایش تاکید دارد. واحد روابط عمومی موسسه خیریه «سنا » در ایجاد همکاری و هماهنگی با موسسه ها و سازمان های مختلف در حوزه سرطان اقدامات زیر را انجام داده است:
- مشارکت در کنفرانس ها و کنگره های پیشگیری از سرطان
- شرکت در کنفرانس مبارزه با سرطان از طریق اطلاع رسانی، آموزش و حمایت به دعوت مرکز ملی غربالگری گرجستان 2013( GNSC (
- شرکت در کارگاه خلاقیت برای ایجاد منابع مالی به دعوت مرکز ملی غربالگری گرجستان 2014( GNSC (
- شرکت در اولین کنگره ملی برنامه جامع کنترل سرطان ) 15 تا 17 بهمن، سالن همای شهای بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تهران، 1392 (
- شرکت در کنگره پژوهش های کاربردی در سرطان )ایران، ارومیه، 1393 (
- همکاری با موسسات خیریه در حوزه سرطان کشور )سپاس، مهرانه، امید ارومیه، مرکز تحقیقات آموزش و درمان سرطان.(
- همکاری با اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت برگزاری سمینارهای آموزشی در مدارس
- همکاری با مرکز بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر )آموزش و پیشگیری(


سنا از رنج کودکان و بیماران مبتلا به سرطان آگاه است و برای درمان آن ها که زندگیشان مورد تهدید قرار گرفته، تلاش می کند درمانگاه یا بیمارستان خیریه ای در شهرستان ماهشهر برای ارایه خدمات بهداشتی، درمانی و طبی به صورت رایگان تاسیس نماید.


چگونه می توانیم در کنار بیماران مبتلا به سرطان باشیم؟
با تامین هزینه های درمان یک یا چند بیمار نیازمند مبتلا به سرطان با اهدای اجناس و اقلام غیرنقدی برای استفاده بیماران نیازمند مبتلا به سرطان با داوطلب شدن برای پرستاری از بیماران مبتلا به سرطان با ارائه مهارت ها و خدمات داوطلبانه در واحدهای موسسه «سنا » با اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی و جذب نیکوکارانی در داخل و خارج از کشور برای یاری رساندن به بیماران تحت پوشش «سنا » با در اختیار گذاشتن بخشی از اموال خود یا خانواده به موسسه «سنا » به طور موقت با واگذاری پسماندهای قابل بازیافت به موسسه «سنا » و درآمدزایی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان با مشارکت در احداث بیمارستان و تهیه تجهیزات پزشکی در منطقه ماهشهر در جنوب کشور با واریز وجه اهدایی به شماره حسا بهای موسسه خیریه «سنا » به منظور حمایت از کودکان مبتلا به سرطان شما هم بخشی از ما باشید تا حامی قلب های کوچک «سنا » باشیم


شماره حساب های ریالی موسسه «سنا »
بانک ملی : 0107835472006
بانک ملت : 3395725691
بانک تجارت : 6001075606
بانک صادرات : 0102241419000


نشانی: خوزستان، ماهشهر، فاز 3، پارک فجر،روبروی شهرداری ماهشهر


شماره تماس:
مددکاری 52420280 - 061
روابط عمومی 52420278 - 061
دورنگار 52422997 - 061


وبسایت: www.sana-charity.org
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سنا رفت و ماند...

مجله دانستنیهای سرطان