دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 25 خرداد 93 | بازدید: 4100 مرتبه | دیدگاه:

یک همایش، یک دنیا امید یک دنیا خاطره

در روزهای پایانی آذر ماه 91 شهر تهران شاهد یک گردهمایی بزرگ در سالن مرکز همایش های صدا و سیما بود. میهمانان اینبرنامه جمعی از بهبودیافتگان و افراد مبتلا به سرطان بودند که آمده بودند که رسم عشق ورزی را از یکدیگر بیاموزند.

در این همایش آلن پیز که مشاور انتخاباتی ولادیمیرپوتین رییس جمهور کنونی روسیه بوده است، بنیا نگذار علم “زبان بدن” و نویسنده 20 جلد كتاب در حوزه ارتباطات،روا نشناسی و هدفگذاری است و توانسته با استفاده از این تكنیكها و رو شها بر 5 نوع سرطان مختلف پروستات،حنجره، روده، دهان و فک چیره شود و اكنون در سلامت كامل به راهنمایی و مشاوره بیماران سرطانی بپردازد، سخنرانی کرد.


او نقش روحیه و نگرش مثبت را در درمان سرطان بیش از 50 درصد می داند. وی در این همایش به خاطرات خود در طول مدت زندگیشاشاره کرد و اینکه چگونه توانسته است بر بیماری خود غلبه کند و در زندگی خود موفق باشد.


فرانك فرنس نیز سخنران دیگر این همایش بود. او روانشناس و مربی انگیزش تیمالمپیك انگلستان و همچنین نویسنده كتاب مطرح “راه رفتن با ببرها” است. او در سال 2007 ، عنوانبرترین استاد سخنران سازمان جهانی Vistage (سازمان مدیران عامل شركت های مطرح جهان) را از آن خودكرده است و نیز در سال 2011 ، افتخار ورود به تالار مشاهیر سخنرانان را به دست آورده است و یكی از برتریناساتید هدف گذاری، انگیزش و ایجاد روحیه مثبت است.


وی نیز از وقایع شورانگیزی که در طول عمر خود تجربهکرده است سخن گفت، او گفت که ایرانیها را بسیار دوست می‌دارد و خوشحال است که در چنین جمع صمیمی قرار گرفته است.


شاید امروزه دیگر دغدغه یک بیمار مبتلا به سرطان تنها مسایل دارویی و دردهای جسمی وی نباشد از این رو برگزاری بیشتر چنین همایش هایی می‌تواند در بالا بردن کیفیت زندگی افراد مبتلا به بیمار یهای خاص نقشبه سزایی داشته باشد.

محمد نوید امیری

یک همایش، یک دنیا امید یک دنیا خاطره
برچسب ها:

مجله دانستنیهای سرطان