دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 2 آبان 93 | بازدید: 4505 مرتبه | دیدگاه:

همایش سراسری پژوهش های کاربردی در سرطانهای شایع ایران در ارومیه

به گزارش نشریه دانستنی های سرطان نخستین کنگره سراسری پژوهش های کاربردی در سرطانهای شایع ایران در روز پنجشنبه هشتم خرداد ماه سال جاری در شهر ارومیه برگزار شد.


در این همایش که با حضور جمع گسترده ای از متخصصان و پزشکان حاذق و چیره دست شروع به کار کرد، شرکت کنندگان به مدت سه روز در پانلهای مختلف به تجزیه و تحلیل و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت علم در خصوص شناسایی، پیشگیری و درمان سرطانهای شایع پرداختند.


در طی برگزاری مراسم پژوهش های کاربردی سرطانهای شایع ایران 120 مقاله به صورت شفاهی و پوستر ارائه شد. سرطان در ایران، سرطان های دستگاه گوارش فوقانی، سرطان های کولورکتال، سرطان پستان، سرطان ریه، سرطان پروستات، ژنتیک – بیولوژی مولکولی و سرطان، روانشناسی – اخلاق و سرطان و پرستاری در سرطان، پانل های مختلف این همایش علمی سه روزه بودند.


رییس انجمن حمایت از بیماران سرطانی آذربایجان غربی (امید) “جواد خشابی “ در آیین اختتامیه این همایش که در سالن اجتماعات عباس خان حاتمی بیمارستان امید ارومیه برگزار شد گفت: سرطان از بیماریهای قابل توجه عصر حاضر است و توجه به این بیماری شایع و خطرناک
ضروری است.
خشابی در ادامه صحبت هایش گفت: آگاه سازی عمومی در رابطه با بیماری سرطان در کشور باید در صدر توجه مسئولان دخیل در این حوزه باشد و باید به مردم در خصوص عوامل تأثیرگذار در ایجاد این بیماری هشدارهای لازم داده شود. وی اظهار کرد: این کنگره با هدف آگاه سازی و انتقال تجربیات جامعه پزشکی در خصوص سرطان برگزار شد و سطح بالای کنگره ما را در دستیابی به این هدف کمک کرد.
رییس انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان مرکزی (تبسم) در این آیین با اهدای لوح و هدایایی از ”جواد خشابی “ رییس انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (امید) در برگزاری کنگره و اقدامات فعالانه و خیرخواهانه در راستای کمک به بیماران مبتلا به سرطان قدردانی کرد. در ادامه این آیین ریحانه هوشیار، عبدالله قاسمیان و زهرا محمدی آق گرمی به عنوان ”سخنرانان برتر در ارائه مقاله” و مرادعلی زارعی پور، اکبر غربالی و میثم شفیعی در بخش” پوستر” به عنوان برترینها معرفی شدند.


همچنین در انتهای این مراسم طبق گفته دکتر جواد خشابی رییس انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (امید)، خانواده این خیر بزرگ پیشنهاد برگزاری سالانه یا دوسالانه همایش هایی با موضوع سرطان به منظور آگاه سازی جامعه در خصوص این بیماری خطرناک را به هزینه خود اعلام کردند.

محمد نوید امیری

همایش سراسری پژوهش های کاربردی در سرطانهای شایع ایران در ارومیه

مجله دانستنیهای سرطان