دانستنی های سرطان

تاریخ انتشار: 25 خرداد 98 | بازدید: 4326 مرتبه | دیدگاه:

برگزاري هفدهمين كنگره سراسري انجمن مديكال انكولوژي و هماتولوژي ايران و كنفرانس سالانه پرستاري سرطان

هفدهمين كنگره سراسري انجمن مديكال انگولوژي و هماتولوژي ايران و كنفرانس سالانه پرستاري سرطان، از 24 تا 26 آبان به همت انجمن مديكال انكولوژي و هماتولوژي ايران و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، در تالار عباسي هتل بزرگ عباسي اصفهان برگزار شد.


دكتر ولي‌اله مهرزاد؛ دبير اجرايي اين كنگره اظهار داشت: تازه‌هاي روش‌هاي تشخيصي و درماني سرطان‌ها، سرطان پستان، سرطان‌هاي دستگاه گوارش (كولون، مري، كبد  سيستم صفراوي، پانكراس)، سرطان‌هاي يوروژتيتال، سرطان ريه، سرطان‌هاي خون و سيستم لنفاوي، اختلالات انعقادي،‌ درمان‌هاي حمايتي در بيماران مبتلا به سرطان، ايمونوتراپي در بيماران مبتلا به سرطان، ديدگاه‌هاي نوين در درمان سرطان و چشم‌انداز آينده درمان سرطان، سرطان‌هاي سيستم اعصاب مركزي، ساركوم‌ها و ملاتوما و ساير سرطان‌هاي پوستي از جمله محورهاي اين كنگره بوده است.
وي با اشاره به اينكه ارتقاي سطح علمي همكاران و تبادل اطلاعات از جمله اهداف برگزراي اين كنگره بوده، تصريح كرد: اين كنگره براي شركت‌ كنندگان داراي امتياز بازآموزي بود.


دكتر مهرزاد ادامه داد: در اين كنگره اساتيد و دانشمندان برجسته خون و انكولوژي كشور به بحث و تبادل‌نظر در مورد اختلالات گوناگون مرتبط با بيماري‌هاي خون و سرطان‌ها پرداخته شد.
وي با بيان اينكه برنامه‌ اين همايش شامل ايراد سخنراني‌هاي جامع و پژوهشي توسط اساتيد و محقّقين برجسته، ارائه پوسترهاي پژوهشي بوده، اظهار كرد: نمايشگاه تجهيزات پزشكي و دارويي نيز با حضور شركت‌ها در كنار كنگره برگزار گرديد.


دبير اجرايي كنگره يادآور شد: كنفرانس سالانه پرستاري سرطان نيز همزمان در تالار آينه هتل بزرگ عباسي برگزار شد.
وي تعداد مقالات ارسالي به دبيرخانه كنگره را 140 مقاله عنوان و گفت: پس از داوري 8 مقاله براي ارائه به صورت سخنراني و حدود 48 مقاله براي ارائه به صورت پوستر انتخاب شده‌اند.
دكتر مهرزاد در پايان خاطرنشان كرد: روز اول همايش برنامه ويدئو كنفرانس با اساتيد اروپايي را خواهيم داشت كه به صورت سخنراني و سؤال و جواب زنده خواهد بود و تقدير از پيشكسوتان رشته از ديگر برنامه‌هايي است كه با حضور معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد.

اخبار پزشكي – سميه ذكايي

 

---------------------------
دانستنیهای سرطان - سال بیستم، شماره 36 و 37
بهار و تابستان 1398
Understanding Cancer -  Vol 20 - No. 36,37 - 2019

برگزاري هفدهمين كنگره سراسري انجمن مديكال انكولوژي و هماتولوژي ايران و كنفرانس سالانه پرستاري سرطان

مجله دانستنیهای سرطان